Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

DOSTĘPNE PRACE

Inicjatorami powstania Fraterni Pojednanie są bracia kapucyni: Marcin Świąder, Mateusz Włosiński, Borys Karczmarzyk, ktorzy wspólnie podążają drogą odkrycia piękna ukrytego w ikonografii. Bracia odkrywają bogactwo duchowości zawartej w ikonografii oraz malarstwie i sztuce. Piszą również ikony, idąc po śladach wielu znanych twórców.

Poniżej znajdują się prace Marcina Świąder. Serdecznie zapraszamy do zakupu.

Zmartwychwstanie

Zmartwychwstanie

Polecamy wysokiej jakości reprodukcję naszych ikon.

Niedostępny Szczegóły
Hodegetria

Hodegetria

Polecamy wysokiej jakości reprodukcję naszych ikon.

Niedostępny Szczegóły
Mandylion na starych deskach

Mandylion na starych deskach

Mandylion w surowym stylu, malowany na historycznych deskach pochodzących ze starego wozu konnego, pochodzącego z gospodarstwa nieopodal Myślenic. Doskonale tworzy klimat do modlitwy i skupienia doskonale komponując się z wnętrzami o rustykalnym designie. W ikonografi tylko Chrystosowi przysługuje szczególny wzór nimbu - tzw. nimb krzyżowy, z wpisanymi trzema greckimi literami (błąd kopiowania z pliku .psd) ówn - co jest częścią zapisu: eyw e... - Ja jestem będący, istniejący. Jestem, ten który jest. To nawiązanie do Wj 3,14 gdzie bóg objawia swoje imię Mojżeszowi. Również sam Chrystus, szczeólnie w Ewaneglii wg. św Jana często korzysta z tego tytułu (por. J 8,58)

Niedostępny Szczegóły
DEESIS

DEESIS

Deesis, czyli grupa trzech ikon składająca się centralnie z przedstawienia Chrystusa jako Pantografowa, który jest jest adorowany przez Maryję, pierwszą wśród niewiast, oraz Jana Chrzciciela, o którym sam Zbawiciel powiedział że: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela" (Mt 11, 7-11; Łk 7, 24-27) Obydwie postacie skłaniają się gestem adoracyjnym ku Chrystusowi, którego prawa dłoń jest ułożona w geście błogosławieństwa, lewej trzyma księgę życia. Całość utrzymana jest w turkusowo-cynobrowych tonacjach.

Niedostępny Szczegóły

PARTNERZY

akeda-logo-finale.png
kapucyni-pl-logo.png
logo-krynica-calym-sercem.png
pobierz-1.png
pobierz.jpg
sarepta-logo-1.jpg
untitled-design-39.png