Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu

AKTUALNOŚCI

Urodziny Nikifora

W dzień urodzin Nikifora została otwarta sala wystaw zmiennych im. Jerzego Nowosielskiego w Galerii Ikony Współczesnej. Wystawa „Święto” inaugurująca wspomnianą salę, jest unikatowym połączeniem ceramiki liturgicznej rzeźbiarza Wojciecha Dzienniaka oraz ikon świątecznych br. Marcina Świądra OFMCap.

WIĘCEJ...
Urodziny Nikifora
Warsztaty malarskie Fraterni

Warsztaty malarskie Fraterni

Od wielu lat w ośrodku rekolekcyjnym „Wyspa” na Ponidziu br. Marcin organizował warsztaty ikonopisarskie, wprowadzając uczestników w arkana malarstwa temperowego. Specyfika miejsca oraz doświadczenie wspólnoty gromadzącej się wokół słowa Bożego podczas warsztatów, pomagało uczestnikom, doświadczyć miłości Boga oraz poszukiwać własnego miejsca we wspólnocie Kościoła.

WIĘCEJ...

Urodziny Nikifora

Już niebawem przypadnie kolejna rocznica urodzin Nikifora Krynickiego. Z tej okazji 21 maja 2022, w Galerii Ikony Współczesnej w Krynicy Zdroju, przy ul. Zdrojowej 8, zostanie otwarta nowa sala wystaw czasowych poświęcona rozmiłowanemu w twórczości Nikifora, Jerzemu Nowosielskiemu.

WIĘCEJ...
Urodziny Nikifora
Ikona za apteczkę na Ukrainę

Ikona za apteczkę na Ukrainę

Włączamy się do pomocy walczącej Ukrainie. Prosimy o pomoc w zakupie apteczek pierwszej pomocy. W momencie, kiedy każdy pomaga jak może naszym braciom na Ukrainie, pragniemy również dołączyć się do tej pomocy, przez aukcje naszych ikon.  Od współbraci z Ukrainy, dostajemy informacje, że wśród najbardziej poszukiwanych produktów, obecnie bardzo potrzebne są profesjonalne apteczki do opatrywania rannych w warunkach polowych.

WIĘCEJ...

Wystawa Ikon "Święto Pojednania"

12 Września 2021 roku o godzinie 19:00 w sali wystawowej przy kościele Św. Krzyża w Krakowie (ul. Św. Krzyża 23) odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Święto Pojednania". Na wystawie prezentowane będą ikony autorstwa brata Marcina Świądra OFMCap. Wystawa jest pierwszym wydarzeniem inaugurującym Fraternię Pojednanie.

WIĘCEJ...
Wystawa Ikon "Święto Pojednania"
Warsztaty pisania ikon 2021

Warsztaty pisania ikon 2021

Wczoraj zakończyliśmy kolejną edycję warsztatów ikonopisarskich na "Wyspie" niedaleko Buska-Zdroju. W tym roku rozmalowaliśmy ikonę Bogurodzicy w której zawsze odczytujemy tajemnicę Kościoła, zapraszającego nas do źródeł wiary, dlatego pochylaliśmy się nad historią patriarchy Abrahama zwanego "ojcem wiary".

WIĘCEJ...

PARTNERZY

akeda-logo-finale.png
kapucyni-pl-logo.png
logo-krynica-calym-sercem.png
pobierz-1.png
pobierz.jpg
sarepta-logo-1.jpg
untitled-design-39.png